| AndreiB a întrebat:

Mi-am scapat azi telefonul in apa, a stat timp de 10sec cel mult dupa care l-am scos, i-am scos bateria. l-am pus la uscat la soare.
Dupa vreo 4 ore am ajuns acasa, l-am desfacut si l-am uscat cu feonu calumea pana a iesit toata apa din ecran.acum telefonul se deschide.simte apasarile pe ecran. Aaa da, telefonul meu este Alcatel OT 708 cu touch screen dar nu se vede pe el decat un fond gri si atat.
Ce sa ii fac? Sa ii schimb ecranul? Dati-mi sfaturi va rog, este singurul meu telefon.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai putea sa incerci sa il schimbi dar este ca si mort daca nu-l duci la reparat

3 răspunsuri:
| AndreiB explică:

Claudiuu.iti multumesc pentru sfat...dar eu cred ca e de vina numai touchscreenu.

| Raven5 a răspuns (pentru AndreiB):

Eu stiu ca nu e bine sa iti tii telefonul la soare mai ales daca e touchscreen pentru ca o sa se strice laughing nu stiu daca o sa te ajute asta dar sa ai grija daca iti vei lua un telefon nouwinking.

| marian_9218 a răspuns:

Ai noroc ca inca mai merge! eu zic sa nu te chinui sa-i schimbi ecranul ca mai mult ca sigur e ceva stricat pe la circuite! s-a ars ceva! mai bine iti iei altul! si pana o sa ai bani de un telefon calumea, se gasesc telefoane si la 10-20 ron pe okazii.ro! bafta!