| MaryoxHD a întrebat:

mi-am stricat mouse-ul (l-am trantit de birou ) si nu se mai misca pe birou, el e functional click-urile merg, rotita merge, dar nu se misca, l-am pus pe o coperta de la CD si se misca impecabil, birou meu e mai lucios si cred ca din aceasta cauza nu se misca, dar inainte se misca pe aceeasi suprafata dar acum nu. Cum rezolv aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Folosesti un mousepad. Sau iti iei un mouse nou, daca nu mai esti multumit de prestatia celui de acum.

| MaryoxHD explică (pentru cristi202):

Da, m-am gandit sa imi iau un mousepad ca inca merge mouse-ul

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari! Acum nu vei mai avea cu ce sa lucrezi la computer si te vei invata minte, sa pretuiesti lucrurile cumparate de altii.
Un lucru spart, nu poate fii rezvolat.
Va trebuii sa iti ceri iertare la parinti, eventual te oferii sa muncesti vreo 2 saptamani pe langa casa (dus gunoiul, maturat curtea, spalat baia, fact pantofii la toata lumea, aspirat prin casa samd) si daca ei se indura, sa-ti cumpere altul.

| MaryoxHD explică (pentru Violleta2022):

Mai am vreo 3 mouse-uri deci nu e necaz mare si mouse-ul asta nu e cine stie ce.

| sierra1 a răspuns:

Altul - cât costă, 10-20 lei?

| minrest a răspuns:

Daca stii ca l-ai trantit, ce mai vrei de la el? Altul nou, si alta data nu te mai razbuna pe obiecte inanimate.

| NLS a răspuns:

Cunosc sentimentul.
Fratele meu a exersat karate pe unul destul de scump.
Dus a fost.
Și a luat altul, tot scump, ce după 8 luni a cedat, deși nu a fost maltratat fizic direct (poate puțin bruscat).
Apoi I am donat eu unul ce-l cumpărasem pentru mine și nu mi-a plăcut.
Se pare ca s-a învățat minte, cu asta se poarta frumos.
Daca are urme vizibile de "maltratare", nu ți-l schimba sau repara nimeni, chiar dacă e încă în garanție.

| MaryoxHD explică (pentru NLS):

Mouse-ul e unu normal, nu e de gaming din fericire

| Illuminati2016 a răspuns:

Daca e ieftin poto sa-ti iei altul eu o data am dat de nervi cu un mouse de gaming de 200 RON in perete si l-am stricat

| MaryoxHD explică (pentru Illuminati2016):

Daa si eu stau cam prost cu nervi si na, si mai sunt neindemanatic

| PappZsoltAndras a răspuns:

Poate s-a miscat laser-ul, eu iti recomand sa iti iei unul nou. Se mai intampla.