| anonim_4396 a întrebat:

mi-ati putea face o configuratie de 1000 de lei care sa duca fifa 14, gta 4? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Cu 1000 lei abia poti sa faci un pc...
pretentii prea mari nu poti sa ai. Oricum, poti sa iti faci un sistem decent, si cand mai strangi ~400 lei, iei si o placa video dedicata, si o sa fie ok.
Uite asa ceva: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/835882/
ai 4 gb ram
500 g hdd
gpu integrat+cpu Intel g3220 din ultima generatie haswell

4 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Ai prea mic bugetul! Am stat sa iti configurez un system cat de cat, si tot depasesc 1600 de lei. Daca vrei il voi prezenta.

| AdrianSvR a răspuns (pentru sltlp):

Hey,am testat procesorul pe game debate. duce totul la high(aproape totul )...configuratia este beton, vreau sa te intreb daca se potrivesc componentele(sunt sigur ca da, doar nu le-ai ales degeaba asa) happy Ai funda de la mine happy Multumesc

| sltlp a răspuns (pentru AdrianSvR):

Da, se potrivesc. Sfat: citeste si comentariile din wishlist(unde am scris de asamblare, voucher etc). Acum treaba cu game debate depinde si de standardele fiecaruia. Pentru mine ce e mai sus e totusi slabut, ca nu ai ce gaming sa faci in 1000 lei. Dar cum ziceam, difera de la fiecare la fiecare.

| AdrianSvR a răspuns (pentru sltlp):

Pai pentru fifa 14 si gta 4... poate call of duty black ops 2 laughing pentru mine e perfect. avand in vedere ca scrie pe game debate ca merg pe high