| ThatsMethod a întrebat:

Mi-au aparut deodata culoare la foldere si scris altfel...Am mai gasit raspunsuri dar nu erau bune :-) De la Start- My Computer-Properties-Advanced-La Performance-Settings-Visual Effects e bifata optiunea "Use drop shadows for icon labels on the Desktop.

Deci e bifata ...Va rog cineva sa ma ajute sa-mi fie transparent si scrisul normal de la Windows XP
[Funda]

Răspuns Câştigător
| raidxp a răspuns:

Click dreapta pe desktop>properties>Appearance>Windows and buttons, alege un stil care iti place, apoi asigurate ca e bifata acea optiune