| sorinAP a întrebat:

Salut TPU
Mi sa ars sursa la pc si un prieten mia dat o sursă.Am încercat so montez la toate sau potrivit dar la hard nu se potrivea.Nu e bună sursă sau trb pusă in alt loc.Nu pot să iau conectori de la sursa arsa si să-i schimb cu asta?
Fundaaaa

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De luat pur și simplu nu prea.
Depinde și de ce conectori e vorba
Cei pentru Hard disc Sata Sau P-ATA/IDE?
Succes

| sorinAP explică:

Am hard sata

| DeyCj a răspuns (pentru sorinAP):

Și sursa are conectori IDE bănuiesc nu?

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

Dacă da, există adaptoare ceva în genul:
http://www.atexpc.ro/......cc-sata-ps
sau poți tăia un conector SATA de la sursa arsă și respectând cu atenție culorile să-l adaugi, eliminând un conector molex(pentru IDE/PATA), dar nu cred că îți convine varianta deoarece sursa e împrumutată.

| sorinAP explică:

Nu e împrumutată deci cum ai zis să fac