| mikynelu a întrebat:

Salut TPU,
Mi se verifica contul de Facebook(e blocat), mi s-au cerut niste date de buletin (poza, nume, etc). A mai patit cineva asa? Cat dureaza sau imi mai dau drumul la cont sau trebuie sa-mi iau adio de la el?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Așteaptă, verifică-ți emailurile zilnic. Sunt sute de oameni în situația ta, nu au cum, să-i verifice pe toți, atât de repede. Unii au așteptat și 30 de zile...
Dacă datele tale corespund, de ce îți faci probleme? Nu mai asculta tot ce ți se zice, te încarci doar cu lucruri negative.
Între timp, fă-ți și un alt cont, cu același nume, dar cu altă adresă de email. Și NU pune același nr de mobil, pe care l-ai folosit și la alte conturi FB. Oricum, e opțional, din moment ce ai lăsat un email. Și răbdare!

9 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Contul ți se verifică fiindcă ai fost raportat. Vorba lui Creangă "Fereşte-mă, Doamne, de prieteni..."hee hee
Pe mai multe forumuri sunt întrebări asemănătoare. Am înțeles că, dacă le trimiți copie după un act de identitate și datele corespund (nume +data nașterii) ți-l vor debloca în max. 24h. Iar altora, nu li s-a mai deblocat deloc, cu toate că, zic ei, le-au trimis datele reale. FB-ul e întotdeauna cu surprize plăcute, neplăcute, depinde...
E bine să fii optimist!

| mikynelu explică (pentru floresdemayo):

Le am trimis copie de buletin...dar n am mai primit niciun raspuns, macar sa mi spuna daca l au blocat de tot sau trebuie sa mi fac altul

| mikynelu explică (pentru floresdemayo):

Chestia e ca la FB am folosit o porecla, nu e numele meu real cu cel din buletin, doar data nasterii corespunde si poza din buletin cu unele poze de la mine din profil, am o singura adresa de mail dar la contul de FB n am folosit nr de telefon...

| floresdemayo a răspuns (pentru mikynelu):

Așteaptă, verifică-ți emailurile zilnic. Sunt sute de oameni în situația ta, nu au cum, să-i verifice pe toți, atât de repede. Unii au așteptat și 30 de zile...
Dacă datele tale corespund, de ce îți faci probleme? Nu mai asculta tot ce ți se zice, te încarci doar cu lucruri negative.
Între timp, fă-ți și un alt cont, cu același nume, dar cu altă adresă de email. Și NU pune același nr de mobil, pe care l-ai folosit și la alte conturi FB. Oricum, e opțional, din moment ce ai lăsat un email. Și răbdare!

| Eastwood a răspuns:

Trimite-le lor un mesaj, poate a incercat cineva sa-ti acceseze contul!

| mikynelu explică (pentru Eastwood):

Le am trimis mesaj, cu ce mi au cerut, date din buletin...si n am mai primit nici un raspuns, macar sa mi spuna daca mi l deblocheaza sau sa mi fac altul

| Otto2014 a răspuns:

Salut,trebuie sa pui buletinul,si cauta pe mail, dupa un timp, si o sa-ti dea drumul, sau asteapta un timp, si dupa face o verificare cu care te pune sa selectezi ce prieten e in poza.Sau fa-ti alt cont, ca asta e pe moarte.

| mikynelu explică (pentru Otto2014):

Am trimis copie de buletin...si de 2 zile nu am mai primit niciun raspuns...macar sa mi spuna daca sa mi fac alt cont sau sa mai astept

| Otto2014 a răspuns (pentru mikynelu):

Fa-ti alt cont.Clar nu mai ai ce face!

| Florin_Robert_Geaman_1998 a răspuns:

Iti iei adio de la el si trebuie unul nou