| R3yzoo a întrebat:

SALUT TPU! Miam luatu n laptop de black friday si mai precis un Asus R510DP-XX118D si cand il pornesc imi arata :
1 - Load FreeDOS with maximum RAM free, using EMM386
2- Load FreeDOS including HIMEM XMS-memory driver
3- Load FreeDOS without drivers
si cand dau pe oricare din ele imi arata ceva cu
>C:\
ce trebuie sa fac plz ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

laughing) chiar nu ai intrebat pe nimeni si nu ai cautat pe google ce inseamna free dos?
Trebuie sa pui windows, intri in bios si alegi secventa de boot pe dvdrom sau daca nu ai dvdrom trebuie sa instalezi de pe un stick bootabil.
Daca nu te pricepi roaga un prieten sa iti faca, nu te baga daca nu stii ca s-ar putea sa faci niste setari aiurea acolo.

7 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Sa bagi windows-ul.free dos-nu are sistem de operare.

| R3yzoo explică (pentru express11):

Si cum il bag? pe ce apas?

| R3yzoo explică (pentru express11):

Sau ce trebuie sa scriu sau pe care trebuie sa dau din alea 3.

| express11 a răspuns (pentru R3yzoo):

Iti trebuie dvd cu windows.

| dannyel86 a răspuns (pentru R3yzoo):

"Free dos" inseamna "fara sistem de operare", adica fara Windows. El trebuie instalat de pe cd sau dvd (in functie de versiune Windows), pe care il cumperi sau il imprumuti de la altcineva.

| RaduTN a răspuns:

Din cate am citit am inteles ca nu stii sa instalezi windows-ul, du-te cu el la un service si spune-le sa-ti instaleze windowsul

| Dzeko7 a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi windows-ul. Daca nu stii cum roaga un prieten.