| xGamerZ212 a întrebat:

modul ascuns din windows 10 si anume,,ultimate performance" odata activat, afecteaza integritatea pc-ului? Precizez ca e unitate nu laptop.
Daca e desktop si nu laptop, se vede diferenta?

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Nu are ce sa afecteze
Diferenta este de 1-2fps-uri in plus cu ultimate performance

| PainTech a răspuns:

Nu afecteaza integritatea nimanui. Activeaza linistit.

| MagicOneT a răspuns:

Microsoft spune ca modul ultimate performance reda cea mai "smooth" experienta, fara drop-uri de fps-uri sau altceva.

Totusi, eu cred ca este o setare relevanta pentru segmentul mobile (laptopuri), pe desktop-uri ma indoiesc ca schimba mare lucruri.