| Stefan2424 a întrebat:

Noaptea imi inchid wifi-ul pentru ca am auzit ca emite niste radiatii periculosae si nu vreau sa ma risc. Toate bune pana dimineata cand il pornesc si nu merge din prima. Trebuie sa-l restartezi si sa-i dai din nou drumul si tot asa pana merge si pot afirma ca este foarte enervant. SOLUTIE PLS! DAU FUNDAA!

14 răspunsuri:
| Dani_Farkas_1979 a răspuns:

Are probleme

| N0xEterniS a răspuns:

Defect. Suna sau prezinta-te cu el pentru unul nou, mare chestie.

| TheGirlWithGlasses a răspuns:

Nu trebuie sa opresti routerul de wi-fi... Eu nu-l opresc niciodata ca poate sa se defecteze happy

Bula
| Bula a răspuns:

Ai auzit barfe de la necunoscatori tehnici, neverificate.Acele "radiatii" electromagnetice sunt la fel sau mai slabe ca cele emise de orice aparat radio, tv, telefon mobil sau calculator etc.
Routerele sunt proiectate pentru functionare continua, defectarea lor fiind cauzata de pornire, mai ales repetata.

Rourerul tau ori nu este configurat bine, ori este deja veche si are piese (condensatoare) uzate.

| 28cosmin a răspuns:

Ce mod de router ai și de la ce firmă este routerul tău?
Ca să te pot ajuta cu un răspuns am nevoie să știu acele informații cerute mai sus.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu stiu ce pregatire tehnica ai, dar iti dau un raspuns, poate ciudat.
La Jucu, jud. Cluj este unul din cele mai puternice statii de emisie radio din tara. Puterea cu care s-a difuzat programul Bucuresti 2 a fost de 1MW (un milion de wati (!) radiate. Satenii legau cate un fir de sarma de 2-3 metrii pe becuri si isi luminau gratis casa (din energia capturata din aer). Statia a functionat peste un jumat de secol si emite si acum (cu putere ceva mai redusa). NIMENI din sat n-a murit din cauza acelor radiatii electromagnetice! Cazul nu este singular, toate posturile de emisie radio sau relee TV au putere de zeci sute sau mii de kilowati.
Iar un telefon mobil emite semnal (radiatii) de cca 10mW, adica de milioane de ori mai reduse.

Nu radiatiile telefoanelor afecteaza grav oamenii, ci moda prin care le ocupa intreaga viata, facandu-le dependenti!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Bula):

Esti specialist in dat zeci de mii de raspunsuri care iti iau din timpul documentarii care e 0 la tine. Daca ma duc in urma iti regasesc o gramada de erori macabre pe care le faci cu mandrie. Ti-am dat un material pe care nu l-ai studiat iar a raspunde inaine de a vedea ce am avut de zis = ipsa de respect si confirmarea celor ce le sustin mai sus. Apropo- jumatea aia de secol de care spui tu nu a studiat nimeni nimic, a spune ca nu a murit nimeni e dovada imaginatiei tale vesnic prezenta in TPU.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Eu intamplator am pregatire si experienta in domeniu (si nu numai). Nu am invatat de pe Youtube tongue

Tu tot n-ai raspuns ce pregatire ai.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Bula):

Esti plafonat. Si eu am invatat la scoala despre atom. Ai dracu stiintificii astia azi zic altceva. Tu nu citi nimic ca le stii pe toate.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu am chef de discutii sau certuri cu persoane care nu au pregatire si experienta in domeniu.
M-am lamurit cu link-urile primite pe Youtube (unde sunt aratate si fantome big grin ).

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Bula):

In ce domeniu ai pregatire? " Am pregatire, sunt cel mai tare in domeniu, am un teanc de diplome " ok, ok, in ce domeniu ca asta nu spui.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Sunt Bula, prostul lumii, cu pregatire 0. tongue

| gabicoo a răspuns:

Si eu scot wiifi -ul din priza cand nu- l folosesc.
Aceeasi problema o am si eu inca de la bun inceput. Il restartez de fiecare data si merge. Fac chestia asta din 2013 de cand am cumparat Routerul si nu s-a defectat.
E enervant da! Dar e mai sanatos.