| Neamiticahfdn a întrebat:

Nu ma prea pricep in calculatoare. Imi puteti spune ce parere aveti despre placa video Nvidia Geoforce 8500Gt, este slaba, medie, buna? Astept sa imi ziceti si cam ce tip de jocuri suporta.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E mult sub integrata lui i5 4460 de exemplu, e o placa depasita rau.

| dfeel a răspuns:

Este slaba pentru anul 2017. Jocurile actuale au cerinte mult mai mari.
Oricum, in alegerea unei placi video cantaresc foarte mult si celelalte componente care alcatuiesc sistemul tau.
Ce sistem ai si ce buget pui la bataie?

| PPVali a răspuns:

La vremea ei era o placa de nivel aproximativ mediu.
Nu stiu ce ai putea face cu asa ceva acum. Gasesti placi mult mai bune daca le iei de pe net SH de exemplu.

| Astalus_Alina_1987 a răspuns:

Daca vrei sa joci ultimele jocuri pe setari maxime, nu ai nici o sansa. Daca vrei doar ceva un pic mai buna decat placa integrata, merge.