| HeadGeneral a întrebat:

nu mai imi merge pc-ul.Ieri dimineață l-am aprins, nu avea nimic, după am facut curat si am spălat jos la el si la fire, nu l-am mai aprins si am plecat.Seara cand am venit se aprindea unitatea, dar monitorul tastatura si mouseul nu mergeau, am umblat putin la el si a mers.Azi am aceeasi problema. Se aprinde unitatea, toate ventilatoarele merg, dar nu se aprinde monitorul, tastatura si Mouseul.Am umblat la el dar nimic.Ce aș putea sa ii fac? De la ce credeți că e? Țin să menționez că mi-am montat singur pc-ul pe piese în urma cu 3 saptamani!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica, in ordine:
- mufa mouse-ului este bagat in USB bine?
- cablurile monitorului sunt introduse corect, monitorul este pornit?
- placa video si memoriile RAM sunt fixate bine? Scoate-le si monteaza-le la loc pe rand, cu PC-ul deconectat de la curent!

| HeadGeneral explică (pentru Bula):

Am aflat problema, e sms-ul, probabil e stricat sau ceva de la curent, de multe ori cand stau pe pc se ia curentul si se stinge brusc.E Damaged

| Bula a răspuns (pentru HeadGeneral):

SMS? Ce "piesa" e acela in calculator? laughing
SMS este mesajul text scurt trimis intre telefoane tongue
big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

I-a dat Dragnea SMS si a lesinat curentul si s-a sinucis PC-ul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spălat... cu apă?