| Gonzalo a întrebat:

Nu mai imi porneste pc-ul absolut deloc, credeam ca e de la sursa asa ca am incercat si altele si tot nu merge...mentionez ca pe alt sistem merg toate. apoi m-am gandit ca e placa de baza arsa..am placa biostsar ddr 2, mcp6p-m2 ver 6.0. As vrea sa stiu cum imi dau seama daca e arsa..pt ca nu se vede nimic fizic,sau spuneti-mi cat mai multe pareri de ce nu merge pc-ul
Si nu in ultimul rand sa va spun cauza: un trasnet mi-a ars placaa de retea integrata si apoi pc-l a mai mers o zi normal,dup care nu s-a mai aprins brusc.
Multumesc, help plz...

Răspuns Câştigător
| Mazalu_Gabi_2000 a răspuns:

Ar trebui sa schimbi placa de baza sau ce mai ai prin el. Daca e arsa se vede la mijloc acolo mai negru sau la colturi (am patit asta). Verifica toate sursele (placa video, procesorul ) Sper ca te-am ajutat

| Gonzalo explică (pentru Mazalu_Gabi_2000):

M-am uitat si nu e, stiam ca daca e arsa trebuia sa porneasca pc-ul si sa nu se mai auda bipp-ul ala...dar nu porneste deloc.o sa incerc sa fac rost de o alta placa..mersi de raspuns

| Gonzalo explică (pentru Mazalu_Gabi_2000):

M-am uitat si nu e..am verificat celelalte merg pe alt sistem, insa stiam chiar daca e placa arsa ar trebui sa porneasa si sa nu se mai auda bipp-ul acela..mersi de raspuns

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si atunci ce te mai miri?