| Damurcon a întrebat:

Nu mi se mai aprinde monitorul. Ieri am deconectat mouse-ul pentru 20 de ore. De obicei când dau dublu-clic pe mouse sau când apăs o tastă monitorul iese din standby și intră înapoi în modul normal. Astăzi când am încercat asta becul nu se aprindea. Calculatorul avea toate ventilatoarele și luminile pornite, deci nu avea cum să fie închis. Monitorul era conectat la calculator și la sursă, cablurile erau băgate bine în ambele capete. Nu m-ar surprinde dacă ar fi dus de tot, deoarece are 8 ani vechime. Aș vrea să știu dacă mai pot face ceva sau dacă este chiar dus de tot.

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Pai stinge unitatea din buton si reporneste-o. Daca monitorl ramane tot fara semnal inseamna ca s-a dus procesorul din cauza supraincalzirii. Un calculator mai trebuie stins din cand in cand, curatat de praf etc.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Exista service!

| suffarstar a răspuns:

E posibil ca sa se fi deconectat si tastura. Apasa totusi Alt+Ctrl+Delete, daca nu se intampla nimic, stinge-l din buton si reporneste-l.

| Damurcon explică (pentru suffarstar):

Aș fi știut dacă tastatura ar fi fost deconectată deoarece este iluminată. Și, cum am scris mai sus, monitorul este oprit cu totul. Nu pot să îl pornesc.

| suffarstar a răspuns (pentru Damurcon):

Pai stinge unitatea din buton si reporneste-o. Daca monitorl ramane tot fara semnal inseamna ca s-a dus procesorul din cauza supraincalzirii. Un calculator mai trebuie stins din cand in cand, curatat de praf etc.

| HuShEr a răspuns:

Daca monitorul nu mai da nici un semn de viata e stricat si nu prea ai ce sa ii mai faci sa il repari