| Pantiru_Claudiu_1998 a întrebat:

nu pot conecta laptopul la tv prin HDMI, laptopul este un Acer Aspire V3-571G, iar televizorul este un Samsung Smart TV 4k nu stiu exact seria, am Windows 8.1 Pro, iar cand conectez cablul HDMI la cele doua, nu-mi arata, nici televizorul nici laptopul nimic. Ma refer ca la televizor trebuia sa-mi apara HDMI 1 pe care am cablul conectat, nu-mi apare. Am incercat si celelalte doua sloturi HDMI, tot nimic, am incercat cu un alt cablu, aceeasi problema. Nu stiu ce sa-i fac! Va rog ajutati-ma, multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

La TV nu apare nimic automat, trebuie să selectezi tu altă intrare (HDMI în cazul ăsta). La fel și la laptop, trebuie să selectezi proprietățile display-ului să activezi ieșirea pe HDMI.

| Pantiru_Claudiu_1998 explică (pentru mihai69):

La TV nu-mi apare nicio intrare, nu imi gaseste nimic, mentionez ca am si consola conectata iar pe ea o gaseste, nici laptopul nu imi arata ca am TV-ul conectat

| mihai69 a răspuns:

Dacă apeși pe [Fn + F5] nu schimbă afișarea pe TV?

| Pantiru_Claudiu_1998 explică (pentru mihai69):

Nu...

| mihai69 a răspuns (pentru Pantiru_Claudiu_1998):

Cablul e sigur bun?

| Pantiru_Claudiu_1998 explică (pentru mihai69):

Da, am incercat si alt cablu si nimic.