| Timpului_Masina_1998 a întrebat:

nu prea ma pricep la Pc-uri asa ca am o intrebare... am un laptop HP Pavilion g6. procesor AMD A6-4400M APU 2. 70GHz (habar n-am ce-s astea laughing ) memorie RAM 4 gb sistem operativ 64 bits... cam ce jocuri pot juca si spuneti-mi daca e bun de ceva. Funda

Răspuns Câştigător
| Alexandru4 a răspuns:

2,7 ghz, 4 gb ram, 64 bits thinking Pai poti juca aproape orice. Call of Duty, Batman, Gta 4, A. Creed cam toate jocuri aparute intre 2011-2013. Funda?

| Timpului_Masina_1998 explică (pentru Alexandru4):

laughing deci n-am dat banii pe el degeaba...

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Procesor cu grafică în APU înseamnă că are placa grafică integrată în procesor.
Este noul trend tehnologic cu care nu prea îs decacord, deoarece dacă se arde placa aia grafică, datorită suprasolicitării în gaming de exemplu, că nu este creată pentru asta, e necesar să schimbi procesorul pentru a avea imagine pe calculator).
Este un laptop low-end, deci din păcate poți uita de gaming, asta desigur dacă nu vrei să devii client fidel la service cu el.
se știe că AMD-urile sunt mai pretențioase la mentenanță, vs Intel, deoarece datorită faptului ca degajă o cantitate de căldura mai mare, pasta tremo conductoare se usucă mai repede, mai ales dacă nu este una de calitate, iar dacă nu îi faci mentenanța cam la un an acesta nu va mai funcționa corespunzător, adică se va oprii brusc, etc. Dacă îl întreții și exploatezi normal te va ține de te vei plicisii de el.
Succes

| SorinTudor a răspuns:

E bun laptopu iti merg majoritatea jocurilor din seria NFS sau Assasin Creed II happy plus GTA-urile