|

Salut TPU, nu stiu ce sa aleg PC sau laptop de gaming faza este ca mie imi place portabilitatea numai ca acum nu stiu la laptop se pot schimba unele chestii?

6 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Cel mai bine e sa-ti iei un sistem desktop + monitor ca din cate stiu, ce ma mai invatat un prieten, sunt mai tari decat laptopurile.
Dar iti poti lua chiar si un laptop, chiar prietenul meu are un windows 10 si ii merge de minune. Daca vrei un laptop, nu iti recomand mac, din cate stiu "mac" este pentru a lucra cu el, nu si a pentru sa te joci. Mac e bun pentru cand ai ceva treaba, sa editezi videoclipuri si astea. Mai bine un windows 10. Cel putin mie mi se pare corect cum am spus. Tu alegi, dar desktop-ul +monitorul sunt cele mai bune si nici laptopul nu e rau. Bafta la ales, peace?

5 răspunsuri:
| a răspuns:

Ca gamer nu vad de ce portabilitate ai nevoie sincer, ca gamer as merge pe desktop, pentru lucru pe laptop =un mac

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru RAY):

Cam ai dreptate RAY nu pot sa stau culcat si sa ma joc happy mersi de sfat

| a răspuns:

Da se poate, e usor de desfacut laptopul chiar orice device daca ai rabdare,
si poti invata multe de pe Youtube, eu am 5 pcuri si 4 laptope
Daca mi-as fi pus mie intrebarea as fi ales laptop gaming
De ce?
Pentru ca e portabil si e usor de manevrat si in ziua de azi
conteaza sa ai placa video buna si procesorul alea is cele mai importante bro crede-ma
ramul nu mai e asa impo, daca e 8 gb e suficient un laptop procesor Intel i5 sau i7 ultima generatie si placa video geforge 4gb sa fiewinking is injur de 3000 lei
Eu am lapotpe si pcurile in ordine de la cel mai vechi si slab la cel mai nou si bun, am laptop am atat pcuri si laptope cu win 95/98, si xp si windows 7 si windows 10 si un laptop cu linux ubuntu iar un e pentru server xenon infine
Vreau sa zic ca poate e bine sa ai mai multe sa vezi dif, si e fain si ai si derezerva big grin

| explică (pentru Shuriken):

Imi iau pc happy m-am hotarat mersi de sfat

| a răspuns (pentru Gnadelos):

Ok, si eu gandeam asa la un timp, insa dupa ce am vazut diferenta, ca zic unii ca nu-s asa bune ca pc-urile, chestia e ca un laptop gaming nu e mare diferenta intre ele crede-ma, cum am zis placa video sa fie cat de bunas si procesorul,
Eu cu la pc-uri cea mai intalnita problema pe care am avut-o si care o aud cel mai des, e cu sursa, la socuri de curent, si mai grav datele, se pot afecta, hdd-ul care e mecanic, insa laptop-ul cum are alimentator e rezistent la shocuri mai sigur, +ca laptop-ul il poti adaptas si la monitor, ii pui o tastatura si mouse si woala, il poti folosii si pe post de unitate, aceeasi chestie,
SI numai ascult ade aia ce vb de mac ca habar nu au, mac-urile sunt special pentru birou, pentru gaming recomand brandurile special pentru asa ceva, Asus rog, leovo gaming, Acer predator, HP omen, msi etc