| SecretDarky a întrebat:

nu stiu ce sa aleg PC sau laptop de gaming faza este ca mie imi place portabilitatea numai ca acum nu stiu la laptop se pot schimba unele chestii?

Răspuns Câştigător
| Mariu0699 a răspuns:

Cel mai bine e sa-ti iei un sistem desktop + monitor ca din cate stiu, ce ma mai invatat un prieten, sunt mai tari decat laptopurile.
Dar iti poti lua chiar si un laptop, chiar prietenul meu are un windows 10 si ii merge de minune. Daca vrei un laptop, nu iti recomand mac, din cate stiu "mac" este pentru a lucra cu el, nu si a pentru sa te joci. Mac e bun pentru cand ai ceva treaba, sa editezi videoclipuri si astea. Mai bine un windows 10. Cel putin mie mi se pare corect cum am spus. Tu alegi, dar desktop-ul +monitorul sunt cele mai bune si nici laptopul nu e rau. Bafta la ales, peace?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca gamer nu vad de ce portabilitate ai nevoie sincer, ca gamer as merge pe desktop, pentru lucru pe laptop =un mac

| SecretDarky explică (pentru RAY):

Cam ai dreptate RAY nu pot sa stau culcat si sa ma joc happy mersi de sfat

Răspuns utilizator avertizat