| VasileIon32 a întrebat:

Nu stiu exact daca la un laptop se poate schimba placa video sau daca se poate ar trebui vreuna speciala?
Daca nu, ce parere aveti, credeti ca la acest laptop : http://www.pcgarage.ro/......r-freedos/ se merita sa pun aceasta placa video :http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/radeon-r7-250-1g b-ddr5-128-bit/
P.s: as vrea sa pun placa asta video deoarece as vrea putin laptop-ul sa-l folosesc la jocuri video din cand in cand si consider ca procesorul e destul de ok, dar placa video pe care o are laptop-ul nu e prea ok pentru jocuri. FUNDAA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Placa video nu se poate schimba (in cele mai multe cazuri)
2. Pe laptopuri nu merge sa pui placi video, nu are sloturi de placa video
, nu are loc unde sa incapa...

Deci nu cumpara placa video si laptopul pentru ca nu se poate pune o placa video pe un laptop.

| VasileIon32 explică (pentru anonim_4396):

Consideri ca acea placa video pe care o are laptopul este prea slaba? adica memoria este minim. 2 GB e acceptabil dar la tipul frecventei ma refer... e DDR3, e o diferenta foarte mare intre DDR3 si DDR5?

| CinevaNou a răspuns (pentru VasileIon32):

Mai conteaza si alte lucuri, astea sunt cele mai putin importante. Degeaba ai 4gb ram si gddr5 daca ai o prostie de 610 cu frecventa extrem de mica.