| paulionescu25 a întrebat:

o mica intrebare. am un laptop care nu are unitate optica si vreau sa instalez windows xp. dar am un cablu bidirectional si o unitate optica de pc + alimentarea necesara. se poate instala si asa windows xp? daca merge cum dau sa booteze? multumesc

3 răspunsuri:
| abyssaria a răspuns:

Poti instala windows si de pe un stick cu windows bootabil. Nu cred ca este posibil prin metoda pe care o vrei tu. Mai poti instala widnwos si daca-l downlodezi pe acualul windows si-i dai instal.

| paulionescu25 explică (pentru abyssaria):

Problema este ca de pe stick nu prea stiu. pe google am dat un search dar sunt prea multe variante si nu stiu dupa care sa ma iau. happy

| paulionescu25 explică (pentru abyssaria):

Mersii ori cum pentru ajutor. a mers chiar foarte bine cu metoda mea happy. un cablu bidirectional + alimentarea necesara + unitate optica pc. si un cd cu windows. m-am descurcat foarte bine.