| Adri2000 a întrebat:

Salut TPU! O persoană poate sta pe Facebook 2-4 ore continuu? Adică apare pe mess că este activ de 2-3-4 ore, apoi iese câteva minute sau o ora și după intra iar! Uneori este activă și la 03:00 noaptea!
Iar atunci când cineva pune poza pe Facebook într-o zi și aceeași poza o pune si pe Instagram(tot în aceeași zi), după câteva ore(în care pe mess este activă) apreciază poza pe Instagram iar pe Facebook o apreciază după o zi sau doua! Poate fi o eroare a Facebook-ului/Messenger-ului?
Sau poate acea persoană îl lasa deschis să apară că este conectat dar nu stă? Cum de stă activă persoană respectivă câteva ore pe Messenger și nu intră pe Facebook? Sau poate intra și nu apreciaza atunci poza respectivă?
Funda!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa stea efectiv in fata Facebookului 4 ore, ca poate sa-si lase FB-ul deschis si 24 de ore pe zi si tu il vezi online tot timpul, desii el nu mai este demult in fata computerului.
Eu am FB-ul deschis non stop si raspund doarr cand sunt in fata lui, in rest indiferent ca plec de acasa sau sunt in curte, gradina ori muncesc, contul meu de FB ma arata activ si online.

| Mayhem666 a răspuns:

Daca lasa aplicatia deschisa e posibil sa apara ca si activa, spre exemplu eu trebuie sa imi setez discordul pe inactiv de fiecare data cand ies, ca daca nu o fac, ramane pe activ chiar si daca ies de pe el si daca imi inchid laptop-ul si telefonul.
Si chiar daca nu asta e cazul ci pur si simplu e activa cateva ore, care ar fi problema? Si eu de exemplu pot sa stau si 12+ ore si sa fiu activ pe un joc. Intr-o zi am stat si pana la 14 ore pe jocul respectiv.
Tie 4 ore de stat pe net ti se par multe? Daca 4 sunt multe, atunci de 14 ce mai zici?
Au fost anumite zile cand eram activ pe net si de la 9 dimineata pana pe la 3 dimineata urmatoare, dar asta cand eram la facultate in vacanta de vara.
Mie nu mi se pare ceva abnormal ca cineva sa stea activ pe net si 10+ ore, in timp ce unora si 2 ore li se par prea multe.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Te-ai gandit ca nu e ok sa fii stalker?

| AlexandruInu a răspuns:

Buna,eu stau 24/24 de ore cu netul activ si mereu le apare altora ca sunt activ, chiar si la 3-4-5 dimineata, pur si simplu foloseste doar aplicatia massenger chiar daca iesi din ea tot apare activ, daca opresti datele sau wi fi atunci îti apare ca,, iese" asa cred