| edy45svmag a întrebat:

O placa video integrata se poate inlocui cu una dedicata
?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Doar in cazul in care placa de baza are slot pentru una dedicata.

3 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Cazul desktop: în general DA.

Dacă placa are un slot de extensie corespunzător (PCI-E sau AGP) poți adăuga o placă video dedicată.

Cazul notebook / laptop: în general NU.

| anonym012 a răspuns:

Salut,da, exact pentru asta sunt facute placile video dedicate. Dar placa video dedicata se conecteaza la placa de baza prin pci sau agp.

| Lavinia4you a răspuns:

Da, se poate. In functie de placa de baza iti poti alege o placa video dedicata, cateva informatii gasesti aici http://www.cumpar.net/recomandare-placa-video-gaming-ieftina/