| VLΛD a întrebat:

Salut TPU
o sa trec direct la subiect:am un procesor intel dual core 3.0; si i-am facut overclock de 10%... iar temperatura procesorului sta permanent la 60 de grade... e bine sau credeti ca e prea mare temperatura?

Răspuns Câştigător
| Nyghtshadow a răspuns:

La 60 de grade se simte chiar bine (siliciul are o conductivitate foarte buna la temperatura asta). Cat timp nu sare de 70-80 de grade nu ai pentru ce sa iti faci griji.

1 răspuns:
| Adrian100 a răspuns:

Sincer cred ca e prea mare, probabil vei intampina ceva probleme daca joci jocuri, cum ar fi erori. Al meu sta la 32 de grade acum