| anonim_4396 a întrebat:

O sursa de 500W ajunge pentru un i7 6850K si un GTX 1080? (Fara Overclock). Daca nu va rog sa-mi recomandati o sursa mai buna happy

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Nu ajunge, parerea mea este ca iti trebuie macar un 600w pentru ceea ce ai tu, iti recomand ceva de la corsair sau sirtec, cu eficienta 80+bronze cel putin, daca nu gold.

2 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Nu prea....de 650-700W ar fi mai ok.

| octav005 a răspuns:

Eu cred ca este ok. sursa ta. iti va duce cu siguranta.

instaleaza joulemeter si ruleaza niste jocuri in fundal. cateva programe. si deschide programul. si vezi cat iti consuma cu adevarat.