Întrebare recomandată | RecKinul a întrebat:

Ora la laptopul meu rămâne în urmă chiar şi in timpul funcţionarii după ce o reglez manual. Am primit sfaturi referitoare la baterie, dar bateria păstrează ora in perioada când laptopul este inchis (dacă este alimentat ar tebui să-şi păstreze ora indiferent de bateria ai micuţă). Am Windows 7 piratat şi activat cu un activator. Am observat in fereastra de setare manuală a datei si orei ca există o eroare la reglajul automat al orei. Spune că nu a fost posibilă actualizarea automată a orei şi datei.Ce trebuie făcut?

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Bateria aia micuta este importanta, fie ca este alimentat sau nu, o secunda fara energie si data si ora se reseteaza in BIOS si automat se reseteaza si in windows cand pornesti laptop-ul. Cauta pe google cum intri in BIOS si incearca sa setezi data si ora acolo daca nu este corecta, dupa ce o setezi stingi laptop-ul scoti alimentatorul astepti 1 minut dupa care incerci iar sa intri in BIOS sa vezi daca se pastreaza. Daca nu se pastreaza schimba bateria big grin.

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai fai din time de acolo nu este setat zona calumea trebuie Bucharest, atena

| RAY a răspuns:

Trebuie setat ora din bios daca tot e in minus atunci inseamna ca bateria e de vina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai pe ceas, modificari timp si zona, apoi pe timp internet, modificari setari si vezi daca este pe „time .windows.com". Daca nu, alegi time.windows.com si dai actualizare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La ceasuri suplimentare, tot acolo alegi Athena, Bukarest.

| RecKinul explică (pentru anonim_4396):

Am scris clar că nu funcţionează actualizarea. Scrie că nu se poate actualiza. Citeşte intrebarea mai atent inainte de-a raspunde.

| capsunica45 a răspuns:

La fel mi se intampla si mie si nici eu nu stiu ce sa ii fac