| Danuta_Dany_1980 a întrebat:

Pana acum am avut numai mouse-uri cu cablu rotund la calculator. Intrebarea mea ar fi, daca as cumpara un mouse cu cablu tip usb, mi-ar functiona? Sau doar rotund merge? Tin sa va zic ca e vechi pc-ul (undeva la 10 ani).

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Functioneaza dar doar in sistemul de operare. In timpul instalarii altui sistem probabil sa nu mearga.

| Ineys a răspuns:

Atata timp cat ai intrare de USB si un Windows mai nou ( 7 spre exemplu, dar nu obligatoriu, cred ca merge si pe XP ) ar trebui sa fie ok.

| MagicOneT a răspuns:

Daca calculatorul are mufa USB (ma indoiesc ca nu ar avea, si acum 10 ani erau usb-uri) o sa mearga.

| Ionut2827 a răspuns:

Daca are mufa usb merge depinde de versiunea de usb