| RaziMaaaaa a întrebat:

Pc ul meu

Placa video: Card name: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce GTX 750 Ti 2GB
Procesor: Interl Core 3 540@ 3.07 Ghz
Ram: 6 GB Ddr 3
Sursa:680 W
Placa de baza: AsRock H55M-LE Intel H55 Express (5.2 W)

Acesta este Pc ul meu, problema e ca de la un timp imi face figuri in jocuri si in filme. De exemplu joc Cs GO 10-15 min dupa care mi se misca in frame-uri si video tot. Nu stiu ce sa mai fac Placa video este noua, azi am cumparat sursa de 680 W si tot la fel. Dau funda pentru un sfat bun!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce producator e sursa.
2. Monitorizeaza temperturile.
3. Ce os ai?

| EneCristian a răspuns:

I-ati pc wizard sa vezi temperaturile si alte cele pe la placi verifica pe site-ul producatorului care e temperatura admisa pentru piesele respective verifica cooler poate ai nevoie de ceva mai bun SI mai ALES HARDISCUL se poate intampla asa ceva si de acolo. Programul asta te va ajuta sa vezi tot ce e nevoie in legatura cu temperatura si alte componente.

| KillaNoFilla a răspuns:

Ai cpu-ul la maxim cand se intampla asta?