| Andreiut04 a întrebat:

Salut TPU, pe data de 9 septembrie cei de la Facebook s-au gandit sa-mi inchida contul pe motiv ca e fals... ei bine, nu este, numele e real, data nasterii e reala insa ce-i drept nu aveam poza de profil. Am facut tichet, le-am dovedit data de nastere si numele ca sunt reale si de-atunci cand intru pe Facebook imi scrie ca inca se face analiza la cont. Ce-i drept nu prea imi pasa de Facebook cat de mess, ca am date importante acolo... vreau sa intreb daca a mai patit cineva si in cat timp i-a fost deblocat contul si daca sunt sanse sa il mai recuperez =)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vrei sa spui ca numele, prenumele si data nasterii din FaceBook sunt identice cu ele din Cartea de identitate si totusi ti-au blocat contul? sau tu vorbesti ca le-ai trimis cartea de identitate doar?

Fiidca asta este o ciudatenie... si chiar de nu-ti pui poza la cont, tot nu au de ce sa-ti inchida contul.
Doar daca nu ai avut datele reale la contul din FB, atunci se poate considera fake.