| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Pe eMAG e la resigilat un pc de gaming de la 3200 la 1900, scrie ca are zgarieturi fine, ambalajul distrus si nu are cablul de alimentare.Astia sunt componentele lui:
Sistem Desktop Gaming Serioux Gamer Powered by ASUS cu procesor Intel® Core™ i3-8100 Coffee Lake, 3. 60GHz, 8GB RAM DDR4, 1TB HDD, ASUS GeForce® GTX 1050 2GB GDDR5

Merita?
Cam cat ar costa un cablu de alimentare?

Răspuns Câştigător
| Laur7010 a răspuns:

Salut!
Nu iti recomand sa iti iei un pc deja facut mai de seama ca a fost si utilizat deoarece daca iti cumperi tu componentele si il construiesti tu iesi mai iefgin si de asemenea procesorul daca are cea mai mica zgarietura sau daca a fost scapat, zdruncinat etc.este deteriorat si scade mult sub caljtatea lui
Crede-ma ca astia de la Emag nu sunt prosti sa il vanda asa ieftin fara motiv
Oricum daca esti interesat de pc-ul, componente etc... iti recomand PC garage
P.S astept fundalaughing)

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

8 GB sunt cam putini, dar la 400 Euro nu prea ai cum obtine altceva.

Răspuns utilizator avertizat
| XYZ02 a răspuns:

Nu prea merita in bugetul ala, chiar si la 1900Ron.
De ce nu te uiti mai bine pe piata second hand?

| doctorandus a răspuns (pentru XYZ02):

Lol, crezi ca obtine la second hand un Intel de generatia a VIII-a la acest pret?

| XYZ02 a răspuns (pentru doctorandus):

Tu ce intelegi prin second hand?
Generatia a 8-a este inca in vanzare.
Uite ce faci cu 2000Ron:
https://www.olx.ro/......cDnw2.html promoted

https://www.olx.ro/......cg15e.html

Fix 2000Ron, iar daca vinzi acel RX pe 200Ron poti sa cumperi 980 TI.

Asa... deci te-ai ales cu un rig la pretul de 2000Ron?

| SuciuFlo a răspuns:

Cam 1900 e pretul real...ia-l daca nu ai alta optiune. Mai pui tu 8 gb de ram si peste un timp o placa video mai buna