| Xenoverse a întrebat:

pe laptop-ul meu am instalat windows 10 pro pe 64 biti si vreau sa stiu daca pot instala directx 11?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

DirectX 11 nu e poate instala, il ai sau nu-l ai. DirectX 12 merge si ca DirectX 11. Ce se poate instala pe Windows 10 este DirectX 9.

| NLS a răspuns:

Dx 12 (integrat in windows 10) e "backwards compatible" din cate stiu. Asa ca nu ai nevoie neaparat de dx 11, daca instalezi un joc care cere dx 11.

| JackR a răspuns:

Da, poti. Dar de ce ai face asta?!
Daca un joc are nevoie neaparat de DirectX11, poti sa fii sigur ca exista in kit-ul de instalare al jocului si se va instala odat cu respectivul joc.

| IIIshaneIII a răspuns:

Trebuie sa instalezi directx 18 ca se te joci cele mai noi jocuri