| Ionut_Laurentiu_1995 a întrebat:

pe Philips s388 pot muta aplicatiile cu totul pe card sau doar o parte din aplicatie? adica cand scot cardul sa dispara si aplicatia din telefon ca am auizt ca nu prea iti ajunge memoria

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Nu ai cum sa muti complet aplicatiile pe card nu iti permite telefonul in stadiul in care il ai cum de obicei cand muti aplicatiile pe card muti doar niste fisiere despre progresul tau in joc de exemplu si niste date descarcate dar in general jocul ramane oricum daca scoti cardul si intri in aplicatie fara el poate sa iti dea uneori o eroare dar asta cam rar cel mai probabil e ca vei avea progresul 0 la joc. insa daca vrei sa le muti complet trebuie sa iti faci root asta iti da acces complet la telefon tu acum esti limitat la restrictiile din fabrica dupa ce faci root poti baga o multime de aplicatii de genul:
-poti muta aproximativ 80-90% din aplicatie pe card
-poti sterge aplicatii preinstalate
-sa faci avertizarea de memorie plina sa dispara(presupun da deja ai observat ca nu mai te lasa sa instalezi nimic pe telefon cat timp ai aia acolo chiar daca iti arata ca mai ai suficienta memorie ca sa instalezi aplicatia x)
-poti sa iti maresti puterea la procesor
etc
oh si daca faci root poti sa iti instalezi o versiune superioara de android pe dispozitiv de ex tu ai avut din fabrica 4.1 ai facut update la 4.2 cand ti a aparut ca poti face update si acum ca a aparut lolipop 5.0 il vrei pe ala dar nu mai ai cum ca deja ai facut update acum poti!
Prea frumos ca sa fie adevarat?
Da chiar este poti sa faci toate astea insa:
-pierzi garantia la telefon
-sunt sanse sa il strici daca nu sti ce faci
-sau sa il strici partial de ex nu mai merge camera etc
Sper ca te am ajutat tongue

| Ionut_Laurentiu_1995 explică (pentru Bobby711):

Am incercat cyanogenmod pe un galaxy mini s5570 dar s-a ars softul

| Bobby711 a răspuns (pentru Ionut_Laurentiu_1995):

Asta a fost primul meu telefon cu andoid acum merge pe 4.0.4 fara probleme i am bagat si 4.1.2 dar mergea cam greu datorita performantelor slabe ale dispozitivului