| alexandrUUUU78463724 a întrebat:

Placa video Forsa nVidia GeForce FX5500, 256MB, DDR, 128bit, DVI-I, AGP 8x are pixel si vertex shader? si rami mei au slot ddr.Placa o sa mai ia din rami? Dau funda

P.S http://www.emag.ro/......EBXH2BBBM/ linkul de la placa

5 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Da are pixel si vertex shader 2.0 si nu ia din memoria ram are ea propria memorie

| MariusMorse a răspuns:

Da, are Pixel Shader 3, Vertex Shader nu sunt sigur daca are, in caz ca are este tot 3.
Nu, nu iti va manca din ram! Placa video nu iti papa ram c(:winking

| alexandrUUUU78463724 explică:

Mda ce naspa ca nu ia din rami.Da mersi oricum happy si nu stiu la care sa dau fundacrying(( va rog sa nu va suparati pe minehappy

| alexandrUUUU78463724 explică:

Da asa placa in sine e buna?

| MariusMorse a răspuns (pentru alexandrUUUU78463724):

NU, este vechie, cauta si tu ceva pe PCI-E 2.0, 2.16, 3.0... pentru filme/poze si jocuri mai asa merge tongue