| SmLighte a întrebat:

Placa video,, Intel HD Graphics,, de la procesorul,, Intel Celeron J1900,, sau orce procesor Intel care are integrat,, Intel HD Graphics,, :
- cati MB are? sau daca ajunge la 1GB.
Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu are o cifra fixa! Memoria video a chipului grafic din procesor depinde de memoria ta ram din pc. Cu cat este mai multa cu atat si memoria video creste, dar pana la un anumit nivel.

| SmLighte explică (pentru Jipa95):

La 4 RAM ar fi suficient pentru o memorie decenta?

| Jipa95 a răspuns (pentru SmLighte):

Da, dar nu stiu ce te face sa crezi ca cu cat memoria video preluata din ram catre placa video este mai multa cu atat mai bine. Ce ai tu acolo este strict pentru filme HD si jocuri de browser nu ceva foarte special.