| Zuzumilk26 a întrebat:

Pot downloada windows 10 pe un stick de 4GB?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu.Numai Imagina ISO a Wingozului are 4.7 GB, iar stick-ul tău are undeva la 3.98 Gb real(că restul e rezervat MBR, de exemplu)

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu prea... e de preferat unul de 8.

| LPCTSTR a răspuns:

Poti, un.iso are undeva la 3.5-3.7GB, deci ai destule sanse sa poti.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea, depinde si de versiune. Dar incearca, desi nu ma astept sa mearga mai nou.

https://www.quora.com/What-is-the-actual-size-of-Windows-10-ISO-file

| NLS a răspuns:

Ultima versiune pe 64 biti, nu incape pe un stick de 4GB.
Daca retin bine, arhiva ISO are ~ 4.12 GB,
iar pe un stick de 4GB incap circa 3810MB (3. 72GB)

| Frank51 a răspuns:

Da, cauți o versiune de 3.5GB probabil pe 32 bits. Am reușit eu sa instalez așa când mi s-au stricat stick-urile mai mari și mai aveam unul de 4 GB prin sertar, Warning, sa aveți tot timpul un stick de rezerva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam la limita treaba.

| Zuzumilk26 explică (pentru anonim_4396):

Dar merge sa instalez?

| Wr3nch a răspuns (pentru Zuzumilk26):

As zice sa iei minim un stick de 8. E cel mai safe ca nu pierzi vremea degeaba.

| Zuzumilk26 explică (pentru Wr3nch):

Ok. Cu cel de 4 nu a mers.