| Daniel235 a întrebat:

Pot face overclock la placa asta video : http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
Si daca da, ma va ajuta? Si cum se face?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Da, cu ceva gen msi afterburner.
Sfaturi gasesti pe net. in principiu furmark+msi afterburner, maresti cate 10 mhz frecventele pe rand, dai apply si stai 1 minut sa vezi daca nu apar artefacte sau nu da erori ceva pc-ul/driver-ul.

| Daniel235 explică (pentru sltlp):

AI ceva un id de skype sa ma ajuti cu niste chestii de la placa video te rog?

| sltlp a răspuns (pentru Daniel235):

Am dar nu ofer asa ceva. Daca ai dubii, imi poti da mesaj privat.

| Daniel235 explică (pentru sltlp):

Deci mi-am luat un program sa imi arate cate grade am in placa video si arata asa: http://imgur.com/cbVMk9J Prima data mi-a mers dar l-am scos si nu mai merge...

| sltlp a răspuns (pentru Daniel235):

Ala e un widget. Sunt antice, nimeni nu le mai foloseste. Normal ca nu is precise. Descarca ce ti-am spus, msi afterburner, arata corect.

| Daniel235 explică (pentru sltlp):

Am windows 10 si de aia am widget-ul ala ca nu stiam ce sa descarc de pe internet...

| Daniel235 explică (pentru sltlp):

Asa mi-am descarcat msi afterburner, acum ce fac? Cum pun widget-ul sa vad cate grade am?

| sltlp a răspuns (pentru Daniel235):

Nu ai widget. Ai in program tool de monitorizare temperatura...
Si tot acolo ai si frecvente pentru oc si toate setarile posibile.