| Xenoverse a întrebat:

Pot sa gasesc un laptop de gaming la 1.400 lei?

11 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"poti". Trebuie sa cauti mult. Sh. Si depinde ce definesti prin "gaming". In 1400 ron nu te duci pe mult, mai ales pe-un laptop. Poate daca urci in 2000 si vrei un pc, te duci pe 2200-2400g si-un ssd pentru optimizare, pe integrata. In rest, mai nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa gasesti un laptop la 1400 lei... si atat

| Frank51 a răspuns:

Nu. In schimb gasesti unul care sa duca pe low foarte multe titluri pe la 1500.

| Sn4k3 a răspuns:

Minim 3000 daca vrei laptop de gaming. Poti sa-ti iei un pc decent la 1400 sa duca jocuri normale, ca laptopul la 1400 nu o sa faca mare lucru.

| Ineys a răspuns:

Da, o sa rupa Mario pe el.

| Zaygon a răspuns:

Raspuns scurt: NU.

Răspuns utilizator avertizat
| debarasator63 a răspuns:

Regret dar nu exista laptop de gaming la banii astia. Gasesti ceva pe la 3000 lei.

| Dragos7899 a răspuns:

La 1400lei nici o șansă fifa 18 sau 19, la 1400 îți iei
o consola și o sa meargă și fifa

| slooowmotion a răspuns:

Depinde de ce fel de jocuri vrei sa joci. Laptopul meu actual, un Asus i3 2,4gh, generatia 7, cu 4g ram si placa video de 1 giga este in jur de 1500 ron si poate rula GTA 5, dar pe minim. Asta asa, sa-ti faci o idee cam cat poate duce. Succes.

| Xenoverse explică (pentru slooowmotion):

Eu vreau sa mearga fifa 19 sau 18 pe el, asta ma intereseaza.