| Cozminca_Gabriel_1993 a întrebat:

Problema mea este asta : deschid pc-ul imi da eroare la conecta la internet( ca modemul sau cablul de la internet e defect) dupa indelungate restarturi la pc se conecteaza, dar daca il deconectez trebuie sa incerc iarasi aceiasi procedura ( s-a scot firul din spate de la pc, restart la aparatul de la internet sa dau restart la pc si dupa un timp anumit se conecteaza iarasi) Care ar fi problema de la windows meu sau de la aparatul celor de la net?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca iti indica conexiune defecta (cu X rosu pe iconita), atunci probabil ai intrerupere pe cablul dintre PC si router. Incearca sa scoti-bagi bine ambele capete sau cu un alt cablu.
Daca nu da rezultat, suna la deranjamente, la compania de cablu.

| KanezuY a răspuns:

Cablul de la internet este defect, incearca sa il inlocuiesti.