| Alex714 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie cum pun o imagine.gif sau cu bass effect(facut din PS),adica ca avatar, sau semnatura pe un forum.

P.S.Scuzati categoria dar stiu ca asta e cea mai accesata.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

La avatar pe forum banuiesc ca ai loc de upload foto ->acolo trebuie sa respecti dimensiunea ramei daca vrei sa se miste (gif)

Pentru semnatura pe forum ->>> Incarca poza aici http://imgur.com/ (click pe ''computer''->te duci in computer la locatia pozei prin fereastra deschisa si dublu click pe poza->click pe Start Upload )Acum copiezi al treilea link unde scrie ''HTML Image (websites / blogs)'' ->copiezi tot scriptul de sub el si apoi ii dai paste(lipire) acolo unde vrei sa-ti apara poza pe acel site/blog/forum...
Gata! Ai o poza pe blog/site/forum! Succes!

| Alex714 explică (pentru neluL):

Mersi si eu faceam la fel cu imgur, dar nu copiam linkul' care imi trebuie.

| neluL a răspuns (pentru Alex714):

big grin de fapt este un script, un cod html.In fine, ma bucur ca ai inteles.
Cu placere! bye, bye wave

3 răspunsuri:
| MihaiTT a răspuns:

Trebuie sa pui imaginea respectiva pe un site ce permite upload de imagini si in forum la setari pui linkul de la imagine