| Boboc_Ion_1999 a întrebat:

puteti sa-mi spuneti si mie care placa video este mai buna am un i3 4160 4gb ram GIGABYTE GTX 750 Ti OC2 sau Zotac GeForce GTX 750 Ti 2GB pentru gaming?

Răspuns Câştigător
| Teodor_Butnaru_2001 a răspuns:

Frate gigabyte este mai slaba decat zotac dar zotac-ul se actualizeaza la GTX 970 4 GB pentru gaming si devine mai buna decat gigabyte

| CPAElites a răspuns (pentru Teodor_Butnaru_2001):

Ce treaba are "GTX 970" cu GTX 750 TI?

6 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

E mai buna aia care e mai ieftina sau daca sunt apropiate la pret, cea care are racire mai buna. OC poti sa faci si tu, GTX 750 TI se OC destul de bine.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Depinde si ce BUS au, o placa video cu 1 gb vram si 512 bit. e mai buna decat o placa video de 4 gb

| EnvyU a răspuns:

Clar gigabyte

| buffa a răspuns:

Eu unul mi-as pune GIGABYTE GTX 750 Ti OC2, e mult mai buna decat Zotac GeForce GTX 750

| Romanul_Fericit_Cosmin_1992 a răspuns:

Gigabyte, este varianta Oc, zotacul este mai slab dar nu cu un extrem, dar ca si vedere gigabyteul este mai bun!