| Flagel a întrebat:

recent am achizitionat o tableta de pe eMAG, Allview viva H10 LTE, si am observat ca se incalzeste destul de tare partea din dreapta sus in special in jocuri 3D, mai are cineva o astfel de problema(daca chiar este una)? Rog sa raspunda cineva cat se poate de repede deoarece inca am timp sa o returnez daca trebuie.

Multimesc!

Răspuns Câştigător
| Alexs_Alexs_1999 a răspuns:

Daca se incalzeste nu e neaparat o problema ci probabil joci jocuri care iti supra-incalzesc procesorul sau iti supra-soliciti valoarea de RAM din tableta, daca nu te frige nu ai probleme insa nu o forta chiar foarte mult cand vezi ca se infierbanta las-o un pic sa se raceasca si daca se incalzeste atat de tare incat sa-ti provoace defecte la tableta iti va spama cu notificari pe ecran "Supracharget... ". Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Samy12YT a răspuns:

In cazul in care frige asa de tare incat sa nu o poti tine in mana, este o problema: procesorul nu suporta si se supraincalzeste. Dar daca o poti tine in mana nu e nimic. Mi se intampla si mie cam la fel. Funda?