| thisisMirel a întrebat:

Recent am achizitionat un Samsung Smart TV. Am acces la internet cu el, e conectat, tot. Intrebarea mea este: Pot sa ma uit la canale romanesti de pe internet de pe televizor, fara sa conectez un calculator sau laptop? M-am mutat in Germania si nu am de unde sa vad canale romanesti, numai pe internet. Si am decat un laptop, si mama mea vrea sa se mai uite si ea, din cand in cand, la romani.Si eu as vrea sa ma joc. Pana acum am contectat laptopul cu un cablu HDMI si intram de pe laptop pe site-ul cool-tv.net si atat. Am incercat sa descarc din Samsung App Store de pe televizor internet explorer, sau un plugin, ceva, dar nu este. Televizorul are browserul lui propriu. Daca stie cineva cum, daca se poate, va rog explicati-mi indetaliat cum sa fac. Va multumesc anticipat, dau funda la cel care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu ai cum, dar daca ai avea o tableta cu android si iesire hdmi, instalezi sopcast si sunt vreo 2 aplicatii foarte bune cu care poti vedea canalele TV.
sau sa-ti cumperi asa ceva:
http://www.aliexpress.com/......03926.html