| Ghostrider332 a întrebat:

Salut TPU,Recent am achizitionat un telefon de tip Iphone, iar eu aveam inainte un Samsung, chestia e ca mi-am uitat parola de Instagram si nu am acces la email sau numar ca sa o resetez, mentionez ca contul e inca activ pe Samsung dar o data deconectat nu voi mai sti parola, ce pot face? Pot cumva procura hashul sau extrage parola de pe Android fara root? Multumesc!

4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Munca de cercetare să vezi oare în ce fisier salvează parolele sub ce forma si daca nu cumva sun criptate, mai sunt sanse doar ca trebuie sa aloci 4 zile fara sa faci nimic alt ceva timp de 20 ore / zi de cat sa cauti pe google care este calea fisierului unde tine parolele salvate
apoi il iei il deschizi pe calculator si vezi ce scrie in el
daca e criptat mai aloci 6 zile si afli cum il poti decripta

daca ai norocul sa iti apara acel formular cu asteriscuri exista sute de programe care iti pot afisa ce ai scris sub asteriscuri

acesta este pagina care in care ai sanse sa gasesti un program gata facut de fabrica
ca sa nu mai muncesti
care iti exporta direct toate parolele de pe telefon si de pe calculator cu userii respectivi in format text sau xls
https://www.nirsoft.net/

eu il reparam calculatoare si cand mergeam pe la oameni foloseam https://www.nirsoft.net/
si salvam cu ajutoru lui toate parolele si toti userii pe care ii avea oamenii respectii
ca sa le pot reinstala windwos-ul fara sa risc ca omul sa ma certe ca nu mai are parola de pe la nu stiu ce
exporta el parolele fara sa te cinui
cauta programul in pagina ca eu nu fac atata munca ne platit

| Goddessss a răspuns:

Dacă ești deștept si nu știi sa ti notezi niște parole într-un jurnal...

| Ghostrider332 explică (pentru Goddessss):

Am rezolvat,tin sa îți amintesc ca ai un răspuns extraordinar de nefolositor si ca esti un vierme pe platforma asta,nu ti am cerut o parere ci un răspuns, dar asta fac oamenii din ziua de azi, practic m ai judecat, eu sugerez sa iti vezi de propriile defecte si frustrări, nu iti pune nimeni răspunsul in top si nu te ia nimeni de matura.rusine.

| Goddessss a răspuns (pentru Ghostrider332):

Bravo tie, te felicit
ce sa zic