| aspectief a întrebat:

recent am cumparat un pc de gaming, am mouse si tastatura mecanica, si vreau sa cumpar altele pentru ca nu is prea cunoscute, ce tastatura si mouse mi-ati recomanda pentru CS GO si Overeatch?
sub 200 de euro sa fie amandoua impreuna, dau funda.

4 răspunsuri:
| CodeNameAlpha a răspuns:

Nu consider ca un mouse bun/tastatura fac o diferenta majora in gaming. Am prieteni care joaca la fel de bine (sunt foarte profesionisti la overwatch... bine isi dedica si mult timp pentru acest joc) pe orice tip de tastatura/mouse. Atata timp cat mouse-ul are senzor laser este perfect, iar tastatura nu face diferenta (bine daca vrei sa fie silentioasa da dar in rest nu vad unde ar fi problema).
Pe cei care ii vezi la competitii cu diferite echipamente primesc bani ca sa le foloseasca.

| aspectief explică (pentru CodeNameAlpha):

Stiu, dar mouse-ul meu are acceleratie la el si nu merge sa o scot, adica daca dau sa fac 90 de grade, din cap stiu cat sa dau din mouse, si cand dau merge mai mult din vina acceleratiei. si tastatura e pentru timpul de raspuns de asta vreau.

| CodeNameAlpha a răspuns (pentru aspectief):

Timp-ul de raspuns? presupun tastatura te ajuta foarte mult in gaming cu o diferenta de 10 milisecunde;))
Daca vrei sa scoti acceleratia la mouse http://www.tomshardware.co.uk/......ndows.html
Sunt multe aplicatii prin care poti regla mouse-ul.
Dpi la mouse chiar nu conteaza majoritatea gamerilor profesionisti folosesc 500-900 dpi (chestia este sa fie cu laser, sa ai o precizie buna).

| aspectief explică (pentru CodeNameAlpha):

Pentru mine conteaza, am fost top 500 3 sezoane pe overwatch, si acum ma mut pe pc si vreau la fel