| anonim_4396 a întrebat:

Recent am dat update la windows 8.1 PRO de 1.7 GB. Dupa ce am dat update parca sau inainte am dat update si la Driverul AMD(R5 M330). Toate bune si frumoase pana cand vad ca imi palpie ecranul daca nu misc mouse-ul sau fac ceva activitate. Cand intru intr-un meci de lol fix inainte sa inceapa meciul imi palpie ecranul dupa aia nu mai are nici o problema sau daca ascult muzica pe yt si sunt AFK. Inainte nu aveam nici o problema de genul si plus ca hard disk-ul scoate niste sunete tari cand intru pe yt sau in foldere. Vreau sa stiu daca exista riscul sa se arda display-ul la laptop. A da, trebuie sa stau cam 10 min dupa ce aprind windows-u ca sa porneasca driverul AMD si imi mai intra si in Schedule Scan.

Laptop Spec:

i3 5020U 2200MHz Dual-Core, 4Thread.
4 GB RAM DRR3 1600MHz
Video Card Integrated: Intel(R) HD Graphics 5500
Video card Dedicated: AMD RADEON R5 M330
Windows 8.1 PRO, 64x

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi sa nu ai OverDrive activat.Asa imi face si mie, cand e ON.
Mai verifica cu DriverBooster driverele.
Dezinstaleaza driverul video si baga-l iar cu AutoDetect de la AMD.
Reinstaleaza Windowsul, csf.Incerca 10...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am incercar cu auto-detect si mi-a bagat driverul gresit m-am chinut cateva ore ca sa il bag inapoi...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A? Ce-ai fumat ma? Driver gresit? De unde stii tu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai funda ca am vazut cu ochii mei, caut pe net ca nu am fost singurul
https://community.amd.com/thread/184234 exact driverul ala mi l-a bagat... Am reinstalat driverul si s-a rezolvat

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Scuze,nu stiam ca se fac asa greseli la ceva computerizat.In fine, mersi si ma bucur ca ai rezolvat big grin

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Poate este vreo problema din placa video. scoate placa si incearca si cu cea onboard. vezi ce se intampla.
daca va face in continuare, este posibil ca HDD sa dea rateuri, adica sa aiba sectoare defecte. dai o scanare cu HD TUNE, s-au HD SANTINEL. si vezi ce se intmpla.