| Tîrpan_Marius_1997 a întrebat:

Recent am facut un shortcut unui folder de pe PC, dupa care l-am copiat pe un stick usb, apoi mi-am schimbat windows-ul din XP in 7, iar acum nu mai pot deschide acest fisier.Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Daca ai copiat doar shortcut-ul este evident ca nu mai poti sa deschizi folderul, deoarece, dupa schimbarea sistemului, folderul si-a schimbat calea.Adica,nu mai este psre esx.la c/users/marius/documente/la care ducea shortcutul,ci in alta parte,deci shortcutul nu -l gaseste la adresa respectiva.
solutia:daca folderul se afla inca pe hard, mergi si cauta-l manual, apoi click dreapta pe el si faci un alt shortcut, iar pe cel vechi il elimini, deoarece nu mai e valid.

| Ciociu_Cosmin_1997 a răspuns:

Asa mi s a intamplat si mie si e normal ca nu mai poti copia nimic de pe stick