| RobertJ a întrebat:

Recent m-am decis să îmi cumpăr o plăcută de 8GB ram la calculator, momentan am doar 2 GB, ei bine trebuie să știu ce DDR am pentru a lua o placă de 8GB ram, însă nu știu de unde pot afla...mă puteri ajuta? Unii mi-ai spus să le spun ce placă de bază am însă nici asta nu stiu laughing
Deci tot ce vreau să știu e cum să aflu ce DDR necesită pc-ul meu pentru 8Gb ram
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EneCristian a răspuns:

Descarca programul de aici http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html iti va arata placa de baza si multe altele inclusiv ce memorie ai si ce ddr fara probleme.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Scrie pe ele taicule, te uiti cu ochii!

| GoogleUser a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=h1iy8d4SOH4, afli tot ce poti despre pc-ul tau