| StefanGG10 a întrebat:

recent mi-am cumparat nice casti ca de gaming cu microfon. Microfonul merge dar cand sunt conectate in mufa roz aia de mic. Ele in ele nu aud sunet desi imi apare ca merg.Am umblat si pe sound settings si la mai multe setari pe acolo dar din pacate nu am reusit sa rezov problema. Daca ma puteti ajuta va astept cu un comentariu serios.

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Presupun ca aceste casti au o singura mufa. Daca aveau 2 mufe jack de 3.5mm, una intra in jack-ul pentru casti si una in jack-ul pentru microfon si ar fi trebuit sa mearga ambele. Daca au o singura mufa jack de 3, 5mm, ar merge doar castile daca se introduce jack-ul in mufa pentru casti, iar microfonul nu ar trebui sa mearga deloc, indiferent in ce mufa as conecta castile. Pentru a conecta casti care au o singura mufa la placa de sunet cu 2 mufe e nevoie de adaptor pentru casti de la un jack de 3, 5mm la 2 mufe jack de 3, 5mm.

| StefanGG10 explică (pentru Algo098):

Multumesc de ajutor!

| Algo098 a răspuns (pentru StefanGG10):

Cu placere! happy