| DoBrOOO2001 a întrebat:

recent mi-am cumparat o folie pentru Samsung S9 Plus si aceasta este lipita doar pe colturi si sus si jos. Si s-a cam dezlipit (a doua zi) am dat-o jos pentru ca intrase praf si am pus-o inapoi, iar lipiciul a ramas ciudat, ce pot face? A ramas urat, stiu ca la folia de plastic puteai sa faci cu fierul de calcat, merge si aici sau nu am ce sa ii fac?

1 răspuns:
| Blueberry8 a răspuns:

Ce lipici?! Din moment ce ai dezlipit-o, nu se mai lipeste la loc! Ai curatat cum trebuie pana sa pui folia? In primul rand nu ai aplicat-o bine si a prins bule de aer, se aplica de sus in jos sau de jos in sus, apasand incet sa nu prinda bule(asta dupa ce ecranul a fost curatat ).Eu nu inteleg despre ce lipici vorbesti, nu mi s-a intamplat sa imi ramana lipici pe display de la o folie.