| anonim_4396 a întrebat:

Recent mi-am instalat codeblocks 13.12 si intampin niste mici dificultati cu programul asta. Ideea e ca atunci cand il deschid primesc urmatorul mesaj: " can't find GNU GCC compiler". Din acest motiv banuiesc ca nu-mi merge sa fac nici un program. Ce ar trebui sa fac pentru a rezolva aceasta problema? Ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Salut!
1.Intri in codeblocks
2.Settings mijloc sus
3.Compiler
4.Reset defaults

Sau intri aici: http://www.codeblocks.org/downloads/26
si downloadezi codeblocks-13.12mingw-setup.exe.Aceasta este versiunea intreaga. Sper ca te-am ajutat.Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Multumesc de ajutor!

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere! Ma bucur ca a functionat!