| Alexandru_Nitu_1994 a întrebat:

Salut TPU, recent mi s-a inchis contul de insta temporar pentru ca am folosit o aplicatie de unfollow automata care scoate de la follow persoane care nu ma urmăresc.
Îmi zice sa bag un cod pe care îl primesc pe email.
Eu mi-am băgat emailul de Yahoo și mi s-a sters contul pentru inactivitate, nu am cum sa fac rost de cod, ce sa fac?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai pierdut e-mail-ul nefolosit, iar in consecinta si toate conturile la care l-ai asociat.
Acum poti sa faci alte conturi, daca n-ai avut grija de intretinerea lor si doar "ai butonat".
E ca si cum sa nu ai grija de masina sau de sanatatea ta, iar cand ai probleme, atunci poate fi pericol de moarte.

| Alexandru_Nitu_1994 explică (pentru Bula):

Folosesc email ul de 8 ani, nu am stiut ca după o luna de nelogare se dezactivează… timp de 8 ani nu am intrat un minut pe Yahoo

| Bula a răspuns (pentru Alexandru_Nitu_1994):

Din cate stiu, dupa 6 (sau 3?) luni de nelogare se ichide, daca e cont gratuit.
La fel se intampla si la alte conturi asemanatoare (de exemplu Google).

| Gândesclarece a răspuns:

Nu mai poți face nimic, fa ți alt cont.

| akaanne a răspuns:

Aplicațiile de unfollow in mare parte sunt fake și îți pot lua contul.