| Kadxss a întrebat:

rog doar cine se pricepe!
Am un laptop Acer și nu poate duce jocurile pe care le vreau eu asa ca ma m decis să îi schimb procesorul tastatura ca are probleme la ea si placa video
Placa video o sa ii pun gtx 1050 sau 1060
Și procesorul i7-8700 16GB
Ii afecteaza difuzorul sau ceva aceste schimbări?

Răspuns Câştigător
| Han_Simon_2000 a răspuns:

Ăm, nu cred că poți să schimbi aşa uşor componentele unui laptop. Procesorul e un cip; n-ai ce să-i faci, placa video la fel. Aşadar nu prea poți să faci nimic.
Însă poți cumpăra altul nou la buy-back cu acesta sau îl vinzi pe ăsta şi cumperi altul!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa schimbi ce vrei doar daca schimbi placa de baza cu totul si gasesti o placa sa se potriveasca in carcasa. Asa ca: vinde-l, mai pui ceva bani si-ti iei unul mai bun. Laptopul nu este PC!

| mihai69 a răspuns:

Placa video sigur nu o poți schimba, probabil nici procesorul - de obicei la laptop vin lipite, nu pe soclu.