| anonim_4396 a întrebat:

se pare ca iar ma loveste ghinionul cu boxele.
mi sa intrerupt un tweeter, si nu am putut gasi nicaieri un tweeter macar asemanator., nici second hand., e vorba de akay as100ra-311 ( acesta este numele amplificatorului dar gasitii la poze si boxele.)daca se poate sa ma ajutati sa gasesc un tweeter asemanator., tweeterul ars este acela de jos, al 2-lea.
raman dator vandut, va rog! funda+vot!
tweterul s-a ars dintr-o prostie de a mea, am pus boxele la un chef, pe un technics clasa AA, 100 w pe canal., si mno, nu a rezistat saracutul.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ca să poți găsi un difuzor echivalent, trebuie măcar să știi ce cauți, așadar puterea, impedanța și dimensiunea de prindere. Abia apoi te apuci de căutat.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Eu ziceam doar un twiter asemanator ..twiterul cred ca e legat pararel cu ala de sus si are 12 ohmi unul, (cel putin asa sunt bassii)

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi... tu vrei să ARATE la fel, sau vrei să SUNE la fel?!?

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Nu, adica cum sa nu vreau sa arata la fel, dar daca nu se poate asta e, o sa modific putin icinta, si de sunet, sa gasiti si voi ceva gen 3.5HZ-18KHZ (-dB), si sensibilitate 98dB(+/-2dB), va rog ajutati-ma., ca nu suna bine, o boxa cu 2 inalte si una cu o inalta singura., cam ce am zis mai sus sa fie, daca nu asta e, dar sa nu depaseasca mult conditiile care le-am spus eu.